Dodany: 2011-11-07 12:47:54
 

Kategorie prawa jazdyW polskim prawie wyróżnia się takie kategorie prawa jazdy: A1, A, B1, B, C1, C, D1, D, BE, C1E, CE, D1E, DE, T. mamy aż 14 kategorii. W szkole prawo jazdy poznań można zdobyć prawo jazdy na wszystkie te kategorie.

 

Zdanie egzaminu na każdą z tych kategorii daje dodatkowe uprawnienia do kierowania. A1 to kategoria prawa jazdy dająca pozwolenie na prowadzenie motorynki, B1 na auta dostawcze, b na samochód osobowy, C1 na pojazdy o masie przekraczającej 3,5 tony, C na ciężarówki. Kolejne kategorie to uprawnienia na autobusy D, auto z naczepą BE, ciężarówkę z przyczepą C1E, na tira CE, D1E na bus z naczepą, D na autobus z naczepą.

 

Każda kategoria oznacza stawianie czoła wyższym wymaganiom, lekarskim, umysłowym, psychomotorycznym. Aby im sprostać trzeba wybrać dobry kurs taki jak ten w szkole nauka jazdy poznań. Nauka jazdy poznań to szansa na szybką, skuteczną, i dobrą naukę, solidne podejście instruktorów to podstawa sukcesu kursanta. Każda kategoria prawa jazdy to nowe uprawnienia i możliwości, poza tym to też nowy zawód..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kategorie prawa jazdy
Nick: