Dodany: 2011-11-07 12:39:10
 

Sankcje karne wynikające z kodeksu drogowegoKodeks karny tak jak każdy kodeks jest instrumentem prawa. Prawo określa obowiązujące zasady i przywileje, za ich nie przestrzeganie grożą kary ustanowione w właściwym kodeksie.

 

Prawo jazdy poznań dobrze zna się na kodeksie drogowym i wynikających z niego prawach i przywilejach oraz obowiązkach. Kodeks drogowy jest połączony z kodeksem karnym. Dochodzi do tego wówczas gdy zasady kodeksu karnego zostaną złamane jak np. jazda pod wpływem alkoholu obecnie jest to przestępstwem. Niektóre mniejsze występki noszą nazwę wykroczeń.

 

Prawo jazdy poznań edukuje swoich kursantów na temat uprawnień policji, ich obowiązków oraz kar za poszczególne wykroczenia drogowe i przestępstwa. Za łamanie kodeksu o ruchu drogowym grożą bardzo różne kary w różnej wysokości, to zależy od kalibru wykroczenia. Za jazdę pod wpływem grozi utrata prawa jazdy do trzech lat więzienia. Badania zawartości alkoholu w organizmie dokonuje się za pomocą badania krwi lub alkomatem określając zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Nauka jazdy poznań prowadzi kampanię nie jeżdżę po pijaku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Sankcje karne wynikające z kodeksu drogowego
Nick: