Dodany: 2011-11-07 12:36:37
 

Kompetencje policji wynikające z kodeksu drogowegoPrzestrzegania prawa w państwie pilnują służby mundurowe. Prawo jest zebrane w kodeksach. Kodeks regulujący przepisy ruchu drogowego to kodeks drogowy. Jego przestrzegania wymagają policjanci.

 

Pilnują oni przestrzegania zasad ruchu drogowego w imieniu państwa. Prawo jazdy poznań podkreśla ważną i niedocenianą rolę policji w ruchu drogowym. Policja posiada szerokie uprawnienia pozwalające na kontrolowanie, pojazdów i kierowców. Dział policji zajmujący się nadzorem nad ruchem drogowym to drogówka. Policja posiada prawo do zatrzymywania dowolnego pojazdu i badania stanu trzeźwości.

 

W przypadku niebezpiecznego zachowania zatrzymanego lub niesłuchania komend policjantów mają oni obowiązek obezwładnić takiego kierowcę. Do ich uprawnień należy też kontrola stanu technicznego pojazdu. Nauka jazdy poznań dobrze kształci swoich kursantów z zakresu uprawnień drogówki. Policja odpowiada za porządek i bezpieczeństwo na drogach. Nauka jazdy poznań dobrze zna obowiązki policji, ich możliwości oraz wie jak wywiązują się z nich..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kompetencje policji wynikające z kodeksu drogowego
Nick: