Dodany: 2011-11-07 12:35:00
 

Obowiązki pieszych wynikające z kodeksu drogowegoAkty prawne obowiązujące w kraju , którym żyjemy nakładają na nas obowiązki i prawa oraz nadają nam przywileje. Każdy z nas jest w mniejszym lub większym stopniu bez względu na kraj w, którym żyje uczestnikiem ruchu drogowego.

 

Jak uczestniczy się w ruchu drogowym? Poprzez poruszanie się po infrastrukturze komunikacyjnej, inaczej mówiąc korzystając ze środków komunikacji drogowej lub poruszając się po mieście- wylicza nauka jazdy poznań. Piesi są bardzo ważnymi uczestnikami ruchu drogowego. W dużej mierze ich bezpieczeństwo zależy od nich samych. Zasady właściwego postępowania określa kodeks drogowy.

 

Mało kto z pieszych zna kodeks drogowy. To duży problem dla kierowców- przyznaje nauka jazdy poznań. Według kodeksu drogowego jeśli pieszy porusza się po drodze w godzinach nocnych jest zobowiązany do właściwego oznakowania. Właściwe oznakowanie uwzględnia elementy odblaskowe, mające na celu poprawę widoczności pieszych. Piesi nie przywiązują do tego uwagi, nieraz poruszają się po drodze po pijaku, co jest niedozwolone i grozi karami. Nauka jazdy poznań uważa za duży problem społeczny brak wiedzy pośród pieszych na temat ich praw i obowiązków wynikających z kodeksu drogowego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Obowiązki pieszych wynikające z kodeksu drogowego
Nick: